Fekra

Single Blog

image description

Farklı çalışmalar yapan 3 Sanatçı Paris’te sergi açtı

Paris’li sanat severler 3 farklı sanatçının eserlerini “ Kitap, Tuval, İpek” adlı sergide görme fırsatı buldular. İstanbul’da yaşayan ressam Sema Bicik ile Lüksemburg’da yaşayan resim sanatının yanısıra moda tekstil sektöründe yaptığı çalışmalarıyla bilinen Günseli Toker ve Lüksemburg’da yaşayan ve çalışmalarını orada sürdüren Heykel sanatçısı Florence Hoffmann’ın birlikte açtıkları karma serge sanat severlerin büyük beğenisini kazandı.

Yeni yıl ve Noel öncesi açılan sergideki bir çok resim ve heykelin fiyatları çok ehven bir şekilde tutulduğunu öğrendik. Yeni yıl ve Noel hediyesi için, insanların bir arayış içinde olduklarını düşünen 3 kadın sanatçı, niçin resim veya heykel hediye olmasın mantığıyla bu çercevede bir yeniliği düşünmüşler. Bundan dolayı herkesin bütçesine uygun eser çalışmaları yapmışlar. 01- 07 Aralık 2015 tarihleri arasında açık kalacak sergide yer alan eserler, yeni yıl ve noel hediyesi olarak düşünülebilir ve kalıcı bir hediye olarak evin bir köşesine konulabilir.

Serginin açılışı düzenlenen resepsiyona, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ile Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu ve eşi Deniz Kadıoğlu katıldı. Büyükelçi Akil ve Başkonsolos Kadıoğlu, sergide eserleri yer alan sanatçılarla sergi ve çalışmaları üzerine sohbet ettiler. İpek üzerine çalışmalar yapan Günseli Toker, Paris’te çeşitli zamanlarda daha evvel kişisel ve karma serge açmış sanatçılardan biri olma özellğini korurken, Sema Bicik, Paris’te ilk kez eserlerini sergileme imkanı bulduğunu söyledi. Lüksemburglu heykel sanatçısı Florence Hoffmann da ilk kez Paris’te sergi açtığını ifade etti.

  • SHARE
  • TWEET
  • PIN